FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS: İşgal yönetimi terörist ilan edilmelidir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Avrupa Birliği’nden uluslararası barışa büyük bir tehdit oluşturan Siyonist işgal devletinin terör listesine almasını isteyerek, Kassam komutanı Mebhuh’a yapılan cinayet konusunda sorumluluk taşıması ve meseleye ilgilisiz kalmamasını istedi.

Avrupa Birliği’nin suikastta üye ülkelerin pasaportlarının kullanılmasını kınaması üzerine Hamas hareketi dün (22 Şubat Pazartesi) yazılı bir açıklama yaptı. “Avrupa Birliği’nin bu kararı memnuniyet vericidir. Bu tavır işgal yönetimini kınama konusunda atılmış doğru ve önemli bir adımdır. Ancak, bu katil ve cani yönetimin başındaki insanların uluslararası mahkemelerde yargılanmaları için daha fazla gayret gösterilmesi gerekir.”

Hamas hareketi yaptığı yazılı açıklamada ayrıca, sivil toplum kuruluşlarından, insan hakları derneklerinden, uluslararası hukuk merkezlerinden işgal yönetiminin lider ve komutanlarını takip edip, savaş suçlusu olarak uluslararası mahkemelerde yargılanmaları için gereken adımları atmalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.