FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas: İşgalci Vergi Gelirlerini Keserek Filistin Halkına Zarar Vermeye Çalışıyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas), işgal rejimi parlamentosunun esirlere ve şehit ailelerine ödenen maaşların Filistin Yönetimi vergi gelirlerinden kesilmesini onaylamasını eleştirdi ve bu adımın işgal rejiminin yapısını yansıttığını söyledi.

Hamas sözcülerinden Fevzi Burhum, dün (11 Haziran Pazartesi) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Yahudi yerleşimcilerin hükümetinin Filistin halkına baskı politikası uyguladığını ifade etti.

Kararın Filistin halkının gelirlerinin ve toprakları üzerinde özgürce yaşama hakkının gasp edilmesi olduğunu kaydeden Burhum, işgal hükümetinin kestiği paraların Filistin Yönetimi’nin vergi gelirleri olduğunu hatırlattı.

Burhum, işgal rejiminin bu kararla Filistin direnişine ve Filistin halkının simge isimlerine zarar vermek istediğini belirterek, işgalcilerin katliam, kuşatma ve yıkımla Filistin davasını tasfiyeyi hedefleyen Yüzyılın Anlaşması projesine zemin hazırlamaya çalıştığını bildirdi.

Filistin halkının gelirlerinin Filistin halkına ait olduğunu ve işgal rejiminin hırsızlığının kabul edilemeyeceğini belirten Burhum, işgal rejiminin ırkçı kanunlarına ve zalim politikalarına güçlü ve etkili bir milli stratejiyle karşı çıkmaları gerektiğini ifade etti.

Oslo Anlaşması’nın gözden geçirilmesi çağrısında bulunan Burhum, Filistin Yönetimi’nden de esirlerin ve şehit ailelerinin maaşlarını ödemeye devam etmesini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (19) içerik yüklenmiştir.