FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas işgalciye taviz verme konusunda Filistin yönetimini uyardı

Filistin başbakanı İsmail Heniyye’nin siyasi danışmanı Dr. Yusuf Rezka, Filistin Özerk Yönetiminin Amerika gözetiminde işgal rejimi İsrail ile sürdürdüğü gizli görüşmelerin Filistin’in hak ve sabitelerine vereceği zararlar konusunda uyardı.

Gazze’deki Er-Re’y haber ajansına yaptığı açıklamada Rezka, Filistin yönetiminin işgalciyle sürdürdüğü görüşmelerin içeriğiyle ilgili sessiz kalmasının ve içeriği gizli tutmasının Filistin halkının hak ve sabitelerinden işgalcinin lehine taviz verme konusunda sürprizlerle karşılaşabileceklerinin ipuçlarını verdiğini söyledi.

Amerika Dışişleri Bakanı John Kerry’nin 1967 sınırlarına geri çekilmesi için işgalciye baskı yapma olasılığını zayıf gördüklerini belirten Rezka, Kerry’nin iki tarafın zor kararlar almalarının gerekliliğinden bahsetmesinin Filistin tarafını tavizlere zorlamaktan başka bir şey olmadığını ifade etti.

Dr. Rezka yaptığı açıklamanın devamında, Amerika Dışişleri Bakanı John Kerry’nin barış sürecinin devam etmesi için yaptığı önerilerin Filistin halkının taleplerini karşılamaktan uzak olduğunu kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.