FilistinUzakdoğu

Hamas, İsrail’le ilişkilerini normalleştirmeyen Malezya’yı takdir etti

Filistin İslamî direniş hareketi Hamas’ın siyasi büro üyesi İzzet Raşak, Malezya’nın siyonist rejim İsrail ile ilişkileri normalleştirmekle ilgili her türlü yönteme karşı çıkmasını takdir ettiklerini açıkladı.

Çarşamba günü bir bildiri yayımlayan Filistin İslamî direniş hareketi Hamas’ın siyasi büro üyesi İzzet Raşak, Malezya devleti, milleti ve STK’larının Malezya’ya spor faaliyetleri veya başka türlü faaliyetlere katılmak üzere siyonist rejimden her türlü heyetin gelmesine karşı çıkmasını şerefli, onurlu ve asil bir hareket olarak takdire şayan niteledi.

Hamas üyesi bu bildiride ayrıca Arap ve İslam ülkelerinden Filistin’e destek için Malezya devletini ve milletini örnek almalarını istedi.

Malezya Dışişleri Bakanı Seyfeddin Abdullah bir açıklama yaparak ülkesi Filistin milletine ve davasına destek vermek için gelecekte de hiç bir koşul altında hiç bir rekabette ve yarışmada İsrailli sporcuları ağırlamayacaklarını belirtti.

Bundan önce de Malezya Başbakanı Matahir Muhammed ülkesinin siyonist rejimin işgalciliği ve cinayetlerine karşı mazlum Filistin milletini desteklediğine vurgu yaparak, İsrailli sporcuların 2019 dünya engelli yüzme yarışmalarına katılmalarına izin vermeyeceklerini belirtmişti.

Malezya korsan İsrail ile diplomatik ilişkileri bulunmuyor. Malezya milleti ve devleti uluslararası platformlarda Filistin’in sıkı hamilerinden biridir.

Başa dön tuşu
Kapalı