FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas: Jeffrey Feltman’ın açıklamaları olaya tek gözle baktığını gösteriyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı Jeffrey Feltman’ın İsrail’in Han Yunus kentinin doğusunda keşfettiği direnişe ait tünelin fiili ateşkesin ihlali olduğu yönündeki açıklamalarının olaya tek gözle bakmak anlamına geldiğini söyledi.

Hamas Hareketi sözcüsü Fevzi Burhum, bugün (23 Ekim Çarşamba) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Feltman’ın açıklamalarının işgal rejimi yanlısı olduğunu ve BM Genel Sekreter Yardımcısı’nın işgal güçlerinin Gazze Şeridi’ne ve halkına yönelik tüm ihlallerini ve şiddetini görmezden geldiğini ifade etti. Burhum, işgal güçlerinin Gazze Şeridi’nde yaşayan çiftçileri ve balıkçıları hedef alan saldırılarını ve cinayetlerini, özgürlükleri kısıtlamasını, adam kaçırmasını, işkence ve arazi tahribini hatırlattı.

Feltman’ın açıklamalarının Filistin halkını işgal güçlerinin saldırılarından koruma konusunda Birleşmiş Milletler’e ve uluslararası topluma güvenmenin ne kadar yanlış olduğunu bir kez daha gösterdiğini ifade eden Hamas sözcüsü, işgalcinin Filistin halkına karşı her türlü silahı kullandığına dikkat çekerek, direnişin Filistin halkını korumak için çeşitli yollar aramasının en doğal hakkı olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2023 (20) içerik yüklenmiştir.