FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS: Kahraman işçilerin direnişini destekliyoruz

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), kahraman işçilerin yanında olduğunu ve direnişlerini desteklemek, üzerlerindeki kuşatmayı kaldırmak ve onurlu iş kapıları açmak için eldeki imkanları seferber edeceğini bildirdi.

Hamas, Arap ve İslam ülkelerine de seslenerek Gazze üzerindeki kuşatmayı kaldırmak ve sınır kapılarını tamamıyla açmak için harekete geçmelerini istedi.

Dünya İşçi Bayramı münasebetiyle Hamas Hareketi bugün (01 Mayıs Cumartesi) yazılı bir açıklama yayınladı. Hamas şunları ifade etti: “İşçi Bayramı’nda dünyanın bütün işçilerini selamlıyoruz. Filistinli işçileri ise özel olarak selamlıyoruz. İşgal rejiminin tarihte görülmemiş bir şekilde Filistin halkını ezdiği, iradesini kırmak için her türlü insanlık dışı araca başvurduğu bir süreçte çocuklarına bir lokma ekmek geçirmek için ömürlerinin baharında en ağır sıkıntıları çeken Filistinli işçileri özel olarak selamlıyoruz.”

Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi: “Filistinli işçiler, her taraftan kuşatılan Gazze’de büyük bir sıkıntı çekiyorlar. Hatta bazıları bir lokma ekmek için düştüğü karanlık tünellerde sözde dindaşları ve ırkdaşları tarafından sıkılan zehirli gazlardan zehirlenip hayatını kaybediyor”.

Tünellerde hayatlarını kaybeden işçilere taziyelerini bildiren Hamas, Mısır Hükümeti’nden yasaklanan gazları sıkmaya son vermesini ve bunu yapanları bulup adaletin önüne çıkarmasını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.