FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS, kalıcı ve vazgeçilmez haklara sahip bir devlet istiyor

İslami Hareket milletvekillerinden Abdurrahman Zeydan, Siyonist liderlerden Mofaz’ın Hamas Hareketi’yle müzakereden ve geçici sınırlarla bağımsız bir Filistin devleti kurulmasından bahsetmesinin Siyonist Kadima Partisi içindeki krizin yansıması olduğunu söyledi.

Hamas Hareketi’nin hiç kimseyle müzakere ihtiyacında olmadığını dile getiren Zeydan, Hamas’ın Siyonist düşmandan her şeyden önce Filistin halkının sabit haklarını kabul etmesini istediğini bildirdi.

Milletvekili Abdurrahman Zeydan bugün (22 Kasım Pazar) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı.Zeydan, “Mofaz’ın önerisi kendisiyle ilişkili sebeplerden kaynaklanıyor ve Kadima Partisi’nin içinde bulunduğu krizi yansıtmaktadır” dedi.

Mofaz’ın siyasi açıdan deneyimli ve zeki birisi olmadığına işaret eden Zeydan, önerisini uygulayacak siyasi otoriteye de sahip olmadığını belirterek, “Sahibi ciddi olmadığı için önerisinin de ciddiyete alınacak yanı yok” şeklinde konuştu.

Hamas’ın geçici sınırlara sahip bir devlet isteğinin Mofaz’ın önerisinden tamamen farklı olduğunu ifade eden Zeydan, bu şüphenin Hamas’a karşı kullanıldığını, oysa Hamas’ın vazgeçilmez haklara sahip kalıcı bir devlet istediğini ve tarihi Filistin topraklarındaki Filistin halkının tüm haklarını talep ettiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (57) içerik yüklenmiştir.