FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS komutanı suikastten kurtuldu

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam komutanlarından Atiyye Ebu Nakire’nin dün akşam (19 Şubat Cuma) kendisini hedef alan suikast girişiminden kurtulduğu belirtildi.

Güvenlik kaynakları suikastla ilgili şu bilgiyi verdi: “İzzeddin el-Kassam komutanlarından Atiyye Ebu Nakire, Gazze’nin batısında bulunan Rafah’ın güney kesiminde aracıyla geçtiği sırada yola döşenen mayının uzaktan patlatılmasıyla suikasta uğradı. Atiyye büyük bir gürültüyle patlayan mayından yara almadan kurtuldu”.

Kaynaklar Gazze’deki emniyet güçlerinin soruşturma başlattığını belirterek, bunun daha önce bölgede anarşi ve kargaşa çıkaran çetelerin tekrar Gazze’ye gelmesi için Gazze’deki uzantıları olan küçük çaplı çetelerin yaptığı bir eylem olduğunu ifade etti.

Hamas’ın Gazze’yi ele geçirmesiyle Gazze dışına kaçmak zorunda kalan Siyonistlerin uzantıları durumundaki yerel çeteler, Gazze’de anarşi ve kargaşa çıkarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Hamas ve Kassam liderlerine suikast düzenliyor, halkın yoğun olduğu yerlere bomba yerleştiriyor ve direniş ile ilgili bilgileri işgal ordusuna ulaştırıyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.