FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS, korsan İsrail ile görüşmeyi ilkesel olarak reddediyor

Filistin İslâmî Direniş Hareketi (Hamas) resmi sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri, Özerk Yönetim başkanı Mahmud Abbas’ın Hamas’ın siyonist işgalcilerle siyasi görüşmeler yaptığına dair iddiasının tamamen asılsız, yalan ve aşağılık bir iftiradan ibaret olduğunu söyledi. Ebu Zuhri, hareketlerinin siyonist işgalle her tür görüşmeyi ilkesel olarak reddettiğini dile getirdi.

Dr. Sami Ebu Zuhri, bugün (24 Temmuz Cuma) yaptığı yazılı açıklamasında; Mahmud Abbas’ın işgalcilerle görüşme yapılmasını bir komplo olarak nitelemesinin kendi kişiliğini ve çizgisini ortaya koyacağına, çünkü onun Filistin halkına karşı bu tür komplolar içinde olduğuna dikkat çekti.

Ebu Zuhri açıklamasında, Abbas’ın Hamas’ın işgalcilerle görüşmelerini boşa çıkaracağını söylemesinin gerçekte Hamas’a onun işgalcilerle yaptığı görüşmeleri boşa çıkarma fırsatı vereceğini hatırlattı.

Mahmud Abbas, dün akşam Fetih örgütünün Danışma Kurulu’nun toplantısında yaptığı konuşmada, geçici Filistin devleti oluşturulması planını başarısız kılma çabalarını boşa çıkaracağını söyleyerek Hamas’ın Gazze’yi Filistin coğrafyasından ayırma amaçlı bir plan için geçici ateşkes sağlama konusu etrafında işgal rejimiyle görüşmeler yaptığı iddiasında bulunmuştu.

Mahmud Abbas buna benzer iddiaları daha önce de değişik zamanlarda gündeme getirmiş ve hepsi Hamas tarafından kesin bir dille reddedildiği gibi asılsızlığı ve herhangi bir delile dayanılmadan ortaya atıldığı da açıklık kazanmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Ağustos 2021 (22) içerik yüklenmiştir.