FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas: Kubha’nın aracına yapılan saldırı esirlerin onuruna yapılmış saldırıdır

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) kimliği belirsiz silahlı çetelerin dün akşam eski bakanlardan Vasfi Kubha’nın evinin önünde park edilmiş aracına yaptığı saldırıyı kınadı.

Dün gece (01 Aralık Pazar) saat 11:30 civarında evin önünde park halinde bulunan araca yapılan saldırıyla ilgili olarak yazılı açıklama yapan Hamas, çetelerin yaptığı saldırıyı şiddetle kınadıklarını, eski Esirler Bakanı Kubha’nın aracına yapılan bu saldırının özgür ve direnişçi herkese karşı yapılmış bir saldırı olduğunu belirtti.

Hamas yaptığı açıklamada ayrıca şunları ifade etti: “Esirler eski Bakanı olması nedeniyle Vasfi Kubha’nın aracına yapılan saldırı aslında esirlere ve onların onurlu duruşuna yapılmış bir saldırıdır. Çünkü Kubha, esirlerin yaşadığı sıkıntıların son bulması, haklarının verilmesi ve özgürlüğe kavuşmaları için her yerde yükselen sesin sahibidir. Adeta dışarıda onları temsil ediyor ve onlar adına konuşuyor. Yapılmış bu aşağılık eylem karşısında Fetih Hareketi’nin ve Fetih’e bağlı güçlerin olayın üstüne gidip aydınlatmaları gerekir.”

Hamas yaptığı açıklamanın devamında daha önce bakana saldırı düzenleyen canilerin tutuklanmamasının onları yeni saldırılara teşvik ettiğine dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.