FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS: Kudüs ve milletvekillerimiz için seferber olalım

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Siyonist işgal güçlerinin Kudüs milletvekili Muhammed Ebu Tayr’ı gözaltına almasının Kudüs milletvekillerinin kentten uzaklaştırılmasının ön adımı niteliğinde olduğunu söyledi.

Hamas Siyasi Birimi dün (1 Temmuz Perşembe) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı.Ulaşan bildiride işgalcinin tehcir politikasını, arazi gaspını, evleri yıkmayı ve Yahudi yerleşim birimleri inşa etmeyi sürdürdüğü belirtildi.

Siyonistlerin son icraatlarının Filistin toprağına ve halkına yönelik yeni bir saldırı olduğunu kaydeden Hamas, bu durumun Filistinlilere Yahudileştirme faaliyetlerine ve Filistinlileri Kudüs’ten sürme girişimlerine karşı mücadele etme sorumluluğu yüklediğini bildirdi.

Hamas, “Siyonistlerin bu düşmanca icraatlarını kınarken, kahraman Filistin halkını ve özellikle de Batı Yaka’daki Filistinlileri Kudüs’ü savunmak için topluca seferber olmaya çağırıyoruz” dedi.

Oslo takımını da anlamsız müzakerelere son vermeye ve Filistin halkının düşmana karşı direnişinin önünü kesmemeye davet eden Hamas, “Mümkün olan her türlü direniş yoluyla Kudüs’ü savunmamız bizim hakkımız ve Kudüs’ün bizim üzerimizdeki hakkıdır” dedi.

Hamas, Arap Birliği ve İslam Konferansı Örgütü’nden de Kudüs milletvekillerinin kentten uzaklaştırılmasının engellenmesi ve Yahudileştirme faaliyetlerinin durdurulması için acilen harekete geçme çağrısında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.