FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS kuruluş yıldönümü kutlamalarına hazırlanıyor

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Sosyal İşler Birimi, Hamas Hareketi’nin kuruluş yıldönümü münasebetiyle önümüzdeki hafta yapılacak etkinlikler için Gazze’nin cadde ve sokaklarını şimdiden süslemeye başladı.

Filistin halkının sevinç günlerinden biri sayılan Hamas Hareketi’nin kuruluş yıldönümü her yıl büyük bir coşkuyla kutlanıyor.

Hareketin Sosyal İşler Birimi Başkanı Heysem Ebu’l-Ata konuyla ilgili yaptığı açıklamada, etkinliklerin Pazartesi günü “Furkan Zaferi” ismiyle başlayacağını belirterek, bu yılki etkinliklerin sürprizlerle dolu olduğunu ifade etti.

Hamas’ın Sosyal İşler Birimi üyeleri bugün Gazze’nin Şucaiye, Tuffah ve Ed-Derac bölgelerinde cadde ve sokakları süslemeye, bayrak ve posterler asmaya başladı. Hamas Hareketi’nin bu güzel gününü en iyi şekilde ihya etmek için yoğun bir çaba harcadığı gözlendi.

22 yıl önce kurulan Hamas Hareketi bugüne kadar onurlu çizgisiyle Filistin halkı kadar ümmetin de umudu oldu. Hamas Hareketi’nin toplumsal yükselişini durdurmak için İsrail, Amerika ve Batı’nın ortaya koyduğu bütün çabalar ise hareketin yükselişini durduramadı.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.