İslami Davet

Hamas Lideri Ebu Merzuk: Direnişin Silahı Bütün Filistin Halkının Silahıdır

22 Eylül 2017 21:39

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Musa Ebu Merzuk, direnişe ait silahların diyalog ve görüşme masasında yer almadığını belirterek, yapılacak seçimler konusunda da hareketin taahhütlere ihtiyaç hissettiğini söyledi.

Moskova’ya giden Hamas heyetinin başında yer alan Ebu Merzuk Londra’da çıkan El-Hayat gazetesine verdiği röportajda, yapılan görüşme ve tartışmalarda direnişin elindeki silahların gündemde olmadığını ve asla görüşme masasına gelmediğini ifade etti.

Direnişin elindeki silahın bütün Filistin halkının silahı ve işgalci rejimin saldırı ve tecavüzlerine karşı sigorta olduğunu belirterek, dolayısıyla bu dosyayla oynamamak gerektiğini kaydetti.

Hamas lideri Ebu Merzuk, Hamas hareketinin savaş ve barış kararlarını Filistin Yönetimi’yle paylaşmaya hazır olduğunu hatırlattı.

Ebu Merzuk, Hamas heyetinin Rusya ziyaretiyle ilgili yöneltilen bir soruya verdiği cevapta, “Hamas hareketinin ulusal uzlaşı için attığı adımlar ve bu konudaki gelişmeler konusunda Rusya’yı bilgilendirdik” diyerek, daha sonraki görüşmelerde Moskova’nın daha aktif bir destek vereceğini gözlemlediklerini söyledi.

Hamas Lideri Ebu Merzuk: Direnişin Silahı Bütün Filistin Halkının Silahıdır Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık