FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas Lideri El-Hayye: Kuşatma Kalkmadan Bölge Huzur Bulmayacak

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi ve hareketin Gazze’deki başkan yardımcısı Dr. Halil El-Hayye, Kuşatmayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinin kuşatmayı kaldırarak hedeflerine ulaşıncaya kadar devam edeceğini söyledi.

El-Hayye, “Dönüş gerçekleşinceye ve kuşatma kalkıncaya kadar yolumuza ve yürüyüşümüze devam ediyoruz. Filistin halkı pratikte kuşatmanın kaldırıldığını görmedikçe gösterilerden vazgeçmeyecek” dedi.

İşgal liderlerine mesaj gönderen El-Hayye, “Filistin halkı terör ve işgal liderlerinin sesini bastıracak. Biz sınıra akın eden on binleri görmekteyiz. Bu konudaki mesajımız açık. Filistin halkı korkudan ve teslim olmaktan uzaktır. Özgürlük noktasında ısrarcıdır. Siyonist işgalcinin gösterilere katılan erkek, kadın, yaşlı ve çocukları öldürerek gösterdiği tutumun onun iflas ettiğinin ve barışçıl toplumsal yürüyüşlere karşı koyamadığının işaretidir” ifadesini kullandı.

Siyonist işgal rejimi liderlerinin Hamas hareketiyle Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katılan halkı tehdit etmesine de değinen El-Hayye, bu tehditlerin Filistin halkını korkutamayacağını, hakkını geri almaktan uzaklaştıramayacağını hatırlattı.

El-Hayye şöyle dedi: “Filistin halkına dayattığınız kuşatmayı kaldırın. Bölgenin sükûnet bulması için Filistin halkına hakkını verin. Bu olmadan bölgede huzur ve istikrar olmayacağı gibi, sınırda da sükûnet olmayacak.” 

Başa dön tuşu
Bugün 28 Mayıs 2024 (8) içerik yüklenmiştir.