FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas Lideri: Filistin Halkı Kutsal Değerleri Korumak İçin İntifada Başlattı

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim üyesi Sami Hatır, geçen Ekim ayında intifada başlatan Filistin halkının kutsal değerlerini korumak ve sabit olan hakkını muhafaza etmek için çaba gösterdiğini söyledi.

Filistin halkının başlattığı direnişle dünyanın dikkatini kendisine çevirmeyi amaçlamadığını, aksine yapması gereken bir görevi yerine getirmeye çalıştığını belirten Hamas lideri, Filistin halkının işgalci tarafından kendisine uygulanan baskıcı uygulamalara karşı görevini yerine getirdiğini ifade etti.

Filistin halkının zafere inandığına dikkat çeken Hatır “Müslüman halkların Filistinlilerin yanında olduklarına inancımız tamdır. Ancak onların yaşadıkları şartlar ve sıkıntılar bu tavırlarını daha gür bir şekilde ortaya koymalarına mani oluyor ve Filistin direnişine destek vermelerini engelliyor. İşgale karşı direnişimiz takdiri ilahidir. Bunu sürdüreceğiz. Kesinlikle zafere inanıyoruz” dedi.

Filistin davasının dünya başka sorunlarla uğraşsa da bölgedeki çatışmanın özü olacağını hatırlatan Hamas lideri, bütün dünyanın bu gerçeği bildiğini ancak kimi güç ve çevrelerin bunu görmezden geldiğini, bunların kurduğu tuzakların ise asla başarıya ulaşmayacağını kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2023 (11) içerik yüklenmiştir.