FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas lideri Halid Meşal, Kuala Lumpur’da Malezyalı yetkililerle görüşecek

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal, Malezya’da iktidardaki UMNO Partisi’nin kongre çalışmalarına katılmak üzere bugün (1 Aralık Pazar) Kuala Lumpur’a gitti.

Malezya’ya giden Hamas heyetinde Meşal ile birlikte Hamas Hareketi Siyasi Birimi üyeleri Muhammed Nasr ve Sami Hatır ile uluslararası ilişkiler sorumlusu Üsame Hamdan’ın yer aldığı ifade edildi.

Hamas Hareketi’nden üst düzey bir yetkili yaptığı açıklamada, Hamas lideri Halid Meşal’in Malezya Başbakanı Necib Tun Abdürrezzak ile görüşeceğini, Meşal’in ayrıca UMNO Partisi Genel Sekreteri Datuk Seri Tengku Adnan Bin Tengku Mansor ve diğer bazı yetkililerle bir araya geleceğini söyledi.

Hamas lideri Halid Meşal’in UMNO Partisi tarafından yıllık kongrenin açılış oturumundan önce düzenlenecek uluslararası foruma katılarak bir konuşma yapacağını bildiren yetkili, Meşal’in yaklaşık yüz ülkeden öğrencilerin eğitim gördüğü Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi’nde de bir konuşma yapacağını ifade etti.

Bu arada, Hamas liderinin Malezya ziyaretinin bu ülkeye yaptığı ilk resmi ziyaret olduğu ve taraflar arasındaki ilişkilerin ulaştığı boyutu gösterdiği belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Şubat 2023 (12) içerik yüklenmiştir.