FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas Lideri Meşal: Filistin Halkı Özgürlük ve Dönüş Yolunda Yürümeye Devem Ediyor

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Siyasi Birimi eski Başkanı Halid Meşal, Siyonistlerin kan akıtmalarına ve evleri yıkmalarına rağmen Filistin halkının bedel ödeyerek kahramanlık sergilemeye devam ettiğini belirterek, Filistin halkının özgürlük ve dönüş yolunda yürümeye devam ettiğini söyledi.

Katar’ın başkenti Doha’da katıldığı Filistinli bir çiftin düğününde konuşan Meşal “Siyonist işgal güçlerinin Filistinlilerin kanını akıtıp evlerini yıkmalarına rağmen kahramanlık devam ediyor. Filistin halkının iradesi asla kırılmayacak. Ahmed Nasr Cerrar ister şehit olsun, ister olmasın. O bir kahramandır. Kahramanlık genlerini rahmetli şehit babasından miras almıştır” dedi.

Yüzlerce Filistinlinin katıldığı düğün töreninde konuşan Meşal “halkımızın düzenlediği bu güzel düğün vesilesiyle Filistin ve Kudüs’ün kalp ve akıllarda sürekli kalacağını ifade etmek istiyorum. Filistin halkı özgürlük ve dönüş yolunda çalışmaya, bedel ödemeye devem edecektir. O gün inşallah düğün törenlerimizi Mescidi Aksa avlusunda düzenleyeceğiz” ifadesini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.