FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas Liderlerinden Abdülkerim El-Ceafira Açlık Grevi Eylemini Sürdürüyor

El-Halil kentinde Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı Devlet Güvenlik Mahkemesi, İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden “Ebu Seyyaf” Abdulkerim El-Ceafira’nın gözaltı süresinin 24 saat daha uzatılmasına karar verdi.

Hamas liderinin eşi Ümmü Seyyaf’ın bildirdiğine göre, Devlet Güvenlik Mahkemesi bugün (19 Haziran Çarşamba) öğle saatlerinde yapılan duruşmada sorgulamanın sürdüğünü bildiren Koruyucu Güvenlik biriminin talebi üzerine Abdülkerim El-Ceafira’nın serbest bırakılmasını reddetti.

Ümmü Seyyaf, eşinin El-Halil’in batısındaki Tergumya beldesinde Salı akşamı cami çıkışı cemaatin gözleri önünde gözaltına alındığını ve işgal zindanlarından çıkalı henüz bir buçuk ay olduğunu söyledi.

Hamas liderinin eşi, El-Ceafira’nın gözaltına alındığı andan itibaren açlık grevine başladığını ve serbest bırakılıncaya kadar açlık grevi eylemini sürdüreceğini bildirdi.

Abdülkerim El-Ceafira’nın El-Halil’de tanınan ve bölgenin önde gelen şahsiyetlerinden biri olduğu, Batı Yaka güvenlik birimlerince daha önce de gözaltına alındığı ve Koruyucu Güvenlik birimi tarafından birçok kez ifade vermeye çağrıldığı belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.