FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas Liderlerinden Fevzi Berhum: Hamas: Gazze’de Akan Kanlar Abbas’ın Fiili Adımlar Atmasını Zorunlu Kılmaktadır

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), dün Cuma namazından sonra Gazze’de akan şehit kanlarının Filistin Yönetimi Başkanı’nın sözlü değil pratik adımlar atmasını zorunlu kıldığını belirterek, Abbas’tan Gazze’ye uyguladığı yaptırımları acilen kaldırmasını istedi.

Hamas sözcüsü Fevzi Burhum yaptığı açıklamada, Filistin halkının hikmetli, kurbanlarına ve fedakârlıklarına saygı gösteren ve umutlarını gerçekleştirmek için çaba harcayan bir liderliğe ihtiyacı olduğunu söyledi.

Burhum açıklamasında ayrıca, “Siyonist işgal rejimine karşı Gazze mızrak ucudur. Bu durum Ebu Mazin’den sözlü açıklamanın dışında ve yas ilan etme dışında bir tavır takınmasını hak etmiyor mu?” dedi.

Büyük Dönüş Yürüyüşü öncesinde ve gün boyu yapılan eylem ve devam eden saldırılar karşısında Filistin halkını, hak ve hukukunu destekler bir açıklamada bulunmayan Mahmud Abbas şehitler için yas ilan edilmesini talep etmişti.

Dün Gazze sınırında yapılan Büyük Dönüş Yürüyüşünde işgal güçlerinin aşırı güç kullanması sonucu 16 kişi şehit oldu, 1400’den fazla kişi de yaralandı.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Ocak 2022 (31) içerik yüklenmiştir.