İşgalci İsrail RejimiFilistin

Hamas Liderlerinden Macid Hasan: Seçimlerin ertelenmesi konusu tehlike çanlarının çalmasını gerektirir

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Macid Hasan, seçimlerin ertelenmesinin gündeme gelmesinin seçim yarışına katılmak için liste oluşturan tüm gruplarda tehlike çanlarının çalmasına yol açması gerektiğini söyledi.

Son günlerde medyada seçimlerin ertelenmesinden çokça bahsedilir olduğuna dikkat çeken Hasan, bunun Kudüs bahanesiyle seçimleri erteleme niyeti olduğuna işaret ettiğini belirtti.

Hasan, Filistinli grupların ve aday listelerinin hangi gerekçeyle olursa olsun seçimlerin ertelenmesini reddeden güçlü ve net bir tavır ortaya koymaları gerektiğini ifade etti.

Tüm grupların katılımıyla Kahire’de yapılan toplantılarda harcanan çabaların ardından seçimlerin ertelenmesinin Filistin’de büyük bir krize yol açacağını kaydeden Hasan, ertelemenin Filistin halkının ve davasının yararına olmayacağını bildirdi.

Seçimlerin ertelenmesinin işgal rejimine ve işgalcilerin bölgeye yönelik projelerine hizmet edeceğine dikkat çeken Hasan, ertelemeye hep birlikte karşı çıkılması gerektiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ağustos 2021 (26) içerik yüklenmiştir.