FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas Liderlerinden Salih El-Aruri, Batı Yaka’da İşgalciye Karşı Daha Çok Eylem Gerçekleştirilmesini İstedi

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Salih El-Aruri, işgal altındaki toprakların işgalden kurtarılmasının ve gasp edilen hakları geri almanın tek yolunun direniş olduğunu söyledi.

Salih El-Aruri, İzzeddin El-Kassam Tugayları mücahitlerinden Muhammed Asi’nin şehit edilmesiyle ilgili dün akşam (22 Ekim Salı) yaptığı açıklamada, şehit Muhammed Asi’nin Filistin’in ve İslam ümmetinin gururu olduğunu ifade etti.

Şehit Muhammed Asi’nin en zor dönemlerden birinde milletine destek olduğunu ve Gazze’de şehit düşenlere karşılık Tel Aviv eylemini gerçekleştirdiğini belirten El-Aruri, Asi’nin gerçekleştirdiği eylemin direniş füzeleriyle birlikte işgal ordusunun Gazze’ye yönelik saldırılarını sürdürmesini engellediğini belirtti.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, Kudüs Müfrezeleri ve Batı Yaka’daki diğer Filistinli grupların askeri kanatlarını selamlayan El-Aruri, Batı Yaka’da işgalciye acı verecek ve dostlarını kızdıracak daha çok eylem yapılması çağrısında bulundu.

Hamas lideri Salih El-Aruri, Batı Yaka halkından da şehit Muhammed Asi’nin cenaze törenine katılarak direnişin etrafında kenetlendiklerini göstermelerini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.