FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS, Me’menullah mezarlığına yapılan saldırıyı kınadı

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Siyonist işgal buldozerlerinin bu sabah (4 Ağustos Çarşamba) sahabilerin ve büyük alimlerin yattığı tarihi Me’menullah Mezarlığı’nda 15 kabri tahrip etmesini kınadı.

Hamas, Siyonistlerin “Hoşgörü” Müzesi inşa etme bahanesiyle Kudüs’teki İslami eserleri yok etmeyi planladığını ve kenti tamamen Yahudileştirmek istediğini bildirdi.

Hamas Hareketi bugün konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride özetle şu ifadelere yer verildi: “Tarihi Me’menullah Müslüman Mezarlığı’na yapılan saldırı, sahabe ve İslam alimlerine, o büyük insanların kurduğu İslam uygarlığına ve insanlığa karşı işlenmiş siyasi bir cinayet ve ahlaki bir skandaldır.”

Arap Birliği’ni, İslam Konferansı Teşkilatı’nı ve UNESCO’yu göreve davet eden Hamas, acilen harekete geçilerek Kudüs’teki tarihi eserlere yönelik ihlallerin engellenmesini istedi.

Hamas Hareketi, Ramallah’taki Oslo takımı yönetimine de anlamsız müzakerelere son vermesi ve Siyonist işgalciye Kudüs’e ve kentteki İslami eserlere saldırılarını gizleme fırsatı sağlamaması çağrısında bulundu.

Hamas, Ramallah yönetimini Batı Yaka’daki Filistin halkının bu tür ihlallere karşı tepkisini ortaya koymasını engellememesini de istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Ağustos 2022 (2) içerik yüklenmiştir.