FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS mensupları zindanlarda ağır işkenceler görüyor

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim üyesi İzzet Er-Reşak, El-Halil eyleminin ardından Batı Yaka’nın bütün şehir, kasaba ve köylerine yapılan barbar baskınlarda tutuklanan 550 Hamas lider ve mensubunun Abbas milislerinden çok ağır işkenceler gördüğünü söyledi.

Batı Yaka’da Hamas hareketinin lider ve üyelerine karşı Ramallah yönetimine bağlı çetelerin başlattıkları tutuklamaları kınayan Er-Reşak şöyle dedi: “Washington’da müzakerelere başlama törenleri başlar başlamaz bunun sonuçları işgal altındaki topraklara yansımaya başladı. Abbas ve Feyyad’a bağlı çetelerin Hamas’ın lider ve üyelerine karşı başlattığı bu saldırı ve tutuklamalar Washington’daki müzakerelerin pratik bir sonucundan başka bir şey değildir.”

Ellerine ulaşan bilgilerin, Abbas milislerinin Hamas mensuplarına çok ağır işkenceler yaptıklarını gösterdiğini söyleyen Er-Reşak sözlerini şöyle sürdürdü: “Abbas milislerinin yaptıkları işkencelerin Siyonistlerin Filistinli esirlere yaptıkları işkencelerden aşağı bir yanı yoktur. Hamas ve diğer direniş gruplarına mensup tutukluların hayatından tamamıyla Abbas ve Feyyad sorumludur.”

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (32) içerik yüklenmiştir.