FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas: “Mescid-i Aksa’nın Tasfiyesi Asla Gerçekleşmeyecek Bir Hayal”

İslami Direniş Hareketi (Hamas), işgal rejiminin Arap ve İslam ülkelerinin kendi iç işleriyle meşgul olmalarını fırsat bilerek Mescid-i Aksa’yı tasfiye etmek istediğini fakat bunun asla gerçekleşmeyecek bir hayal olduğunu söyledi.

Hamas Hareketi bugün (13 Eylül Pazar) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal rejiminin Mescid-i Aksa’ya yönelik tehlikeli ihlallerinin El-Kıbli Mescidi’nde yangın çıkarma ve murabıtların üzerine kurşun yağdırma noktasına ulaştığını, Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınların yoğunlaştığını ve baskınlara işgal hükümetinden bakanların da katıldığını ifade etti.

İşgal rejimini Mescid-i Aksa’yı hedef alan ihlaller konusunda uyaran Hamas Hareketi, bu ihlallerin tehlikeli sonuçlara yol açabileceğini söyledi.

Uluslararası toplumu olası bir patlama yaşanmadan önce işgal rejiminin Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlallerine son vermek üzere müdahaleye davet eden Hamas Hareketi, Arap ve İslam ülkeleri hükümetlerini sessizliklerini bozarak üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye davet etti.

Hamas Hareketi, Filistin Yönetimi’nden de işgal güçleriyle yürütülen güvenlik koordinasyonuna son vermesini ve Batı Yaka’da direnişin elini serbest bırakmasını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.