FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas, Milletvekili Ebu Tayr’ın Gözaltına Alınmasını Kınadı

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Kudüs milletvekili Muhammed Ebu Tayr’ın sürgün edildiği Ramallah’ta işgal güçlerince gözaltına alınmasının milletvekillerine yönelik yeni bir cinayet olduğunu söyledi.

Hamas Hareketi, işgal zindanlarında tutulan milletvekillerini savunmaya ve Filistin halkının temsilcilerinin derhal serbest bırakılması için İsrail’e baskı yapmaya davet etti.

Milletvekili Ebu Tayr’ın gözaltına alınmasının ardından Hamas Hareketi’nden üst düzey bir yetkili tarafından yapılan açıklamada, Filistinli milletvekillerinin gözaltına alınmasını Hamas Hareketi’nin şiddetle kınadığı bildirildi.

Milletvekillerinin gözaltına alınmasının uluslararası hukuku ve anlaşmaları açıkça çiğnemek anlamına geldiğini ifade eden Hamas Hareketi, işgal yönetiminin ırkçı politikasının milletvekillerini Filistin halkına hizmet etmekten ve görevlerini yerine getirmekten alıkoyamayacağını söyledi.

İşgal güçlerinin Filistin halkının temsilcilerine ve kutsal değerlerine yönelik saldırıları ve ihlalleri karşısında uluslararası toplumun sessizliğini de eleştiren Hamas Hareketi, gözaltına alınan milletvekillerinin hayatından tamamen işgal yönetiminin sorumlu olduğunu belirtti.

Hamas Hareketi, Filistin Yönetimi’ni de milletvekillerini savunmak için cesur adımlar atmaya ve işgal güçleriyle yapılan güvenlik koordinasyonuna son vermeye davet etti.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.