İslami Davet

Hamas Milletvekili Hasan Yusuf: Herkes Gazze Şeridi’nden Kurtulmaya Çalışıyor

18 Ekim 2018 18:39

İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyesi milletvekili Şeyh Hasan Yusuf, direnişe kucak açtığı ve Siyonist işgale karşı mücadelede mızrak ucu olduğu için herkesin Gazze Şeridi’nden kurtulmak istediğini söyledi.
Milletvekili Hasan Yusuf, Gazze Şeridi’nin Filistin davasını tasfiye planının önünde engel olduğunu ifade etti.
İşgal rejimi zindanlarından çıktıktan sonra Filistin tv’ye konuşan Yusuf, Batı Yaka ve Gazze Şeridi arasında bağlantının devam etmesinin Filistin davasını tasfiyeye yönelik siyasi çözümün olmayacağı anlamına geldiğini bildirdi.
Filistin davasını tasfiye projesinin hayata geçirilebilmesi için Batı Yaka ve Gazze Şeridi’nin birbirinden ayrılması gerektiğini kaydeden Yusuf, herkesin üzerine düşeni yaptığını, birinin Gazze Şeridi’ni kuşattığını ve diğerinin yaptırım uyguladığını belirtti.
Sosyal güvenlik yasasını reddettiklerini bildiren Yusuf, yasanın kapalı olduğunu ve hükümetin dahi bu konuda net olmadığını söyledi.
Yasayı mevcut haliyle reddeden halkın yanında olduklarını ifade eden Yusuf, yasayı protesto için düzenlenecek tüm gösterilere katılacaklarını açıkladı.
Uzlaşı konusuna da değinen Yusuf, herkesin uzlaşıyı desteklemesi gerektiğini dile getirerek, “Bundan başka seçeneğimiz yok” dedi.
Hamas’ın Batı Yaka’daki önde gelen liderlerinden sayılan Yusuf, Filistin Yönetimi’nin işgal güçleriyle yaptığı güvenlik koordinasyonunun işgalcilerin Filistinlilere saldırı iştahını açtığını kaydetti.

Yukarı Çık