FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS: Mısır’ın teklifimize inadını kınıyoruz

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Fevzi Burhum, Mısır’ın hazırladığı taslağa Hamas’ın getirdiği eleştiri ve çekinceler karşısında Mısır’ın takındığı inadı kınadıklarını belirterek, bu inadın barış çabalarını yokuşa sürdüğünü ifade etti.

Hamas sözcüsü Burhum bugün (26 Haziran Cumartesi) konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Burhum şöyle dedi: “Mısır, barışın önündeki engelleri ortadan kaldırmak için Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa’nın ortaya koyduğu çabaları ciddiye almadı. Buna mukabil başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas da imzanın önünde engel teşkil eden sorunların ortadan kaldırılması için değişik Filistinli gruplardan oluşan bir heyeti Gazze’ye göndermekten vazgeçti”.

Burhum, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hamas Hareketi barışın sağlanması konusunda Mısır, Arap Birliği ve Arap ülkeleriyle başka ülkelerin ortaya koyduğu çabaların başarı sağlaması için her türlü kolaylığı ve esnekliği gösterdi. Amr Musa’ya da gayet iyi önerilerde bulunmuştu. Hamas’ın getirdiği itirazların mutlaka dikkate alınması gerekir”.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Ocak 2022 (23) içerik yüklenmiştir.