FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS, Muhammed Davud Avde için taziye mesajı yayınladı

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Filistin direniş liderlerinden Muhammed Davud Avde (Ebu Davud)’un 02 Temmuz Cuma akşamı vefat etmesi nedeniyle taziye mesajı yayınladı.

Ömrünü Filistin direnişine hizmetle geçiren Muhammed Davud Avde’nin vefat etmesi üzerine Hamas’ın basın bürosu taziye mesajı yayınladı. “Filistinli direnişçi Muhammed Davud Avde Fetih hareketi bünyesinde Filistin davası uğruna geçirdiği 73 yıllık hizmetin ardından hakka yürüdü. Hamas hareketi merhumun ailesine, yakınlarına, yol arkadaşlarına en sıcak ve samimi taziyelerini takdim eder, Hamas hareketi bu vesileyle direnişin ve mücadelenin Filistin halkının özgürlüğe kavuşma, toprağını geri alma, mukaddesatı koruma ve hukukunu savunma için biricik yol olduğunu bir kez daha vurguluyor.”

Avde, Ürdün’de Filistinlilere karşı yapılan kanlı saldırı ve saldırının ardından direnişçilerin ülkeden çıkarılması üzerine “Kara Eylül” ismiyle bir örgüt kurmuş, örgüt birçok işgal hedefine karşı operasyon yapmıştı. Avde Oslo İlkeler Anlaşmasının ardından Filistin’e dönmüştü. Ancak Filistin dışına çıktığı bir sırada işgal rejimi bir daha giriş yapmasına izin vermemesi üzerine Şam’da ikamet etmeye başlamıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2022 (9) içerik yüklenmiştir.