FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS, Pakistan’da yürüyüşe düzenlenen saldırıyı kınadı

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Cuma günü Pakistan’ın güneybatısındaki Ketta kentinde düzenlenen Kudüs Günü yürüyüşünü hedef alan, en az 57 kişinin ölümüne ve iki yüz kadar kişinin yaralanmasına yol açan saldırıyı şiddetle kınadı.

Hamas Hareketi Basın Bürosu, konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride şu ifadelere yer verildi: “Hamas Hareketi olarak Dünya Kudüs Günü’nde Pakistan’ın Ketta kentinde Kudüs’e destek için düzenlenen yürüyüşe düzenlenen ve onlarca suçsuz Müslümanın ölümüne neden olan saldırıyı kınıyoruz.”

Hamas Hareketi, özellikle Kudüs davası gibi mübarek bir dava için düzenlenen etkinlikte Müslümanlar arasına mezhepçilik ayrımı sokan bu tür eylemlerden büyük öfke duyduğunu ifade ederek, Kudüs davasının Müslümanları bölmek yerine birleştirmesi gerektiğini söyledi.

İslam Ümmeti’nin mensuplarından mezhep temelli şiddetten uzak durmalarını isteyen Hamas Hareketi, tek bir ümmettin fertleri olarak omuz omuza vermeye ve başta Filistin davası, Kudüs ve Mescid-i Aksa olmak üzere ümmetin sorunlarına ve ortak dertlerine çözüm için çalışmaya davet etti.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Ağustos 2022 (11) içerik yüklenmiştir.