İşgalci İsrail RejimiFilistin

Hamas: Seçimlerin ertelenmesi, ulusal barışa karşı darbedir

Hamas hareketi yayınladığı bildiride, bu sabah Filistin özerk teşkilatı başkanı Mahmut Abbas tarafından seçimlerin ertelenmesine dair açıklamaya tepki gösterdi.

El-Alem’in bildirdiğine göre Hamas yayınladığı bildiride şöyle yazdı:
“Fetih ve Özerk teşkilatın seçimlerin düzenlenmeyerek ertelenmesine dair kararını esefle duyduk ve Fetih hareketi ile Özerk teşkilatı, bu kararını sonuçlarından tamamen sorumlu biliyoruz.”
Filistin İslami direniş hareketi Hamas, Özerk teşkilat başkanının, işgal altındaki Kudüs halkının katılımının garantisinin olmaması bahanesi ile seçimlerin ertelenmesine dair kararının “ulusal anlaşmalar ve işbirliği ve ortaklık sürecine karşı bir darbe mesabesinde olduğunu” vurguladı.
Bu arada Gazze ve Ramullah’ta yaşayan Filistinliler bu sabah Mahmut Abbas’ın seçimlerin ertelenmesine dair kararına karşı gösteri düzenlediler.
Filistin Özerk teşkilatı başkanı Mahmut Abbas, Filistin seçimlerinin, Kudüs’te seçimlerin yapılması için Siyonist rejimin garanti verdikten sonraya ertelendiğini belirtti.
Ebu Mazen “İsrail’in işgali altındaki Doğu Kudüs’te yaşayan Filistinlilerin katılımına izin verilinceye kadar seçimlerin ertelendiğini” duyurdu.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2021 (28) içerik yüklenmiştir.