FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas: Şehitlerin Kanı İntifadanın Yakıtı Olacak

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Muhammed Emin Akl, Basil İbrahim, Yasir Suker ve İbrahim Ebu Süreyya’nın akan kanlarının intifadayı yeniden körükleyeceğini, pak kanlarının bütün Filistin’de işgalciye karşı alev ve volkana dönüşeceğini belirtti.

Hamas hareketi yayınladığı açıklamada, şehit kanlarının El-Bire, Anata ve Gazze’de birlikte toprağa düşmesinin Filisin kanının bütün Filistin’de bir olduğuna işaret ettiğini hatırlattı.

Filistin halkının ikinci Öfke Cumasında gösterdiği intifadayı tebrik eden Hamas, bütün dünyada Kudüs’e destek için meydanlara inen halkları da selamladıklarını, intifadanın amacına ulaşması için geliştirerek sürdürmek gerektiğini ifade etti.

Hamas açıklamasında, işgal güçlerinin Batı Yaka ve Gazze’de göstericileri kasten hedef alıp şehit etmesinin Siyonist işgal rejiminin Filistin halkına karşı cani tutumunu ortaya koyduğunu kaydetti.

Hamas sözcüsü Hazım Kasım yaptığı açıklamada, Amerika’nın aldığı son kararın Siyonist işgalciyi Filistin halkına yönelik saldırılarını sürdürmesi için cesaretlendirdiğini söyledi.

Amerika Başkanı Trump’ın Kudüs’ü Siyonist işgal rejiminin başkenti kabul edip, elçilik binasının Kudüs’e taşınmasını kabul etmesini protesto etmek için dün ikinci Öfke Cumasında yapılan gösteri ve yürüyüşlere sert müdahale eden işgal güçleri 4 kişiyi şehit etti, 500’den fazla kişiyi de yaraladı.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.