FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS: Senin yolunu sürdüreceğiz Ey Şehid!

Filistin Meclisi Başkan Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, Batı dünyasına “Hayır” diyebilecek tek projenin Dr. Abdülaziz Rantisi’nin takip ettiği proje olduğunu belirterek, ilkeli duruş sergileyen bu proje sahiplerinin gerektiğinde bu ilkeleri için kendi liderlerini bile şehit verebileceklerini ortaya koyduklarını ifade etti.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Gazze’de dün akşam (16 Nisan Cuma) Dr. Abdülaziz Rantisi’nin şehit edilmesinin yıldönümü münasebetiyle düzenlediği etkinliğe katılan Dr. Bahr şöyle dedi: “Şehit Rantisi sözünün eri ve taviz içermeyen ilkelerin sahibiydi. İlkelere, hak ve hukuka sıkı sıkıya bağlanarak işgal rejimini dünya kamuoyu önünde zor duruma sokmaya en istekli kişilerden biriydi. Hamas Hareketi lider ve mensuplarıyla onun bıraktığı yolu takip etmeye devam edecek, bu yolda asla taviz vermeyecektir”.

Şehit Rantisi’nin esirleri hareketin siyasi programına alarak kendilerine büyük bir ehemmiyet verdiğini belirten Bahr, onların kurtarılması için sürekli çaba harcadığını ve hepsinin serbest bırakılması için de Siyonist askerlerin kaçırılmasını talep ettiğini ifade etti.

Filistinli gruplara da seslenen Bahr, Siyonistlerin Filistin halkının hakkını teslim etmesi için esir takası konusundaki şartlardan taviz vermemelerini istedi.

Diğer taraftan etkinlikte bir konuşma yapan Hamas liderlerinden Dr. İsmail Rıdvan, Ramallah takımından Filistin toprağını ve mukaddesatını koruması için direnişin üzerindeki kılıcını kaldırmasını istedi.

Rıdvan ayrıca, şehit Rantisi’nin şehadet yıldönümünün toprakların kurtarılması ve hakların geri alınmasına katkı sağlamasını ümit ettiklerini söyledi.

Rantisi ailesi adına bir konuşma yapan kardeşi Muhammed Ebu’l-Bera ise, Filistin aslanının şehit edilmesinin bütün Filistin halkı için bir şeref olduğunu belirterek, onun yere akan kanının Filistin tarihinde ilk kez hakkı ve hukuku savunacak bir direniş hükümetinin kurulmasına vesile olduğunu ifade etti.

Muhammed Ebu’l-Bera daha sonra şöyle dedi: “Abdülaziz Rantisi düşünce ve akide adamıydı. Rantisi düşüncelerini hıfzettiği ve yaşamaya çalıştığı Allah’ın kitabı Kur’an’la süslemişti”.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.