HaberlerDünyaFilistinOrtadoğu

Hamas, Siyonist rejim ile uzun vadali ateşkes iddiasını reddetti

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas, işgal rejimi ile uzun vadeli ateşkes konusunda herhangi bir anlaşma sağlandığına dair iddiayı reddetti.

Dün bazı kaynaklar, Hamas liderlerinin Mısır tarafıyla, Gazze’deki ateşkesin sürmesi ve esir takası ile barışa ilişkin dosyalar üzerinde mutabık kaldığını duyurdu.

Filistin Kudüs gazetesi bugün, Hamas’ın Siyonist rejim ile uzun vadeli ateşkes konusunda anlaştığına dair haberi tekzip etti.

Mısır’da irtibatlarına devam eden, İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Bürosu Başkanı İsmail Heniyye’nin başkanlığındaki heyet Mısır İstihbarat Bakanı Tümg. Abbas Kamil ile görüştü. Görüşmenin olumlu havada geçtiği ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunulduğu bildirildi.

Yapılan görüşmede tarafların gündemdeki ve sahadaki muhtelif konular, ikili ilişkiler, Filistin halkının birliğinin sağlanması ve Filistin’in evinin düzene sokulması konularının ele alındığı ifade edildi.

Hamas heyeti görüşmeyle ilgili olarak dün (5 Ekim Salı) gece yayınladığı basın açıklamasında Mısır’ın Filistin davasına ve Filistin halkına yönelik büyük rolünden, Hamas’ın liderleriyle arka arkaya görüşmeler yapmasından dolayı teşekkür edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (25) içerik yüklenmiştir.