FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS: Siyonist rejim’in cinayetleri gündeme getirilmelidir

İslami Direniş Hareketi (Hamas), basın-yayın organlarını göreve davet ederek, Siyonist işgalcinin Kudüs kentindeki ihlallerini ve kirli planlarını ortaya çıkarmalarını istedi.

Hamas Hareketi, özellikle sözde “Hoşgörü Müzesi” ve bazı eğlence mekanları inşası için işgal altındaki Kudüs’te bulunan tarihi Me’menullah Mezarlığı’nda her gece gözlerden uzak bir şekilde gerçekleştirilen yıkımın kamuoyuna aktarılması çağrısında bulundu.

Hamas Basın Bürosu tarafından dün (11 Ağustos Çarşamba) yayınlanan bildiride, tüm basın-yayın organları Kudüs’e ve simgelerine, kentin tarihi ve insani mirasına destek için üzerine düşen sorumluluğu yerine getirerek, Me’menullah Mezarlığı’nda yaşananlara ışık tutmaya davet edildi.

Bildiride, Siyonist işgal yönetiminin Kudüs kentinde işlediği cinayetlerin gizli kalmaması gerektiği; bu çerçevede Me’menullah Mezarlığı’nın tarihi geçmişi ile İslami ve insani açıdan önemi üzerinde durulmasının zaruri olduğu vurgulandı.

Hamas Hareketi ayrıca, Siyonistlerin ihlallerini durdurma konusunda Filistin Özerk Yönetimi ve başta UNESCO olmak üzere uluslararası ilgili kurum ve kuruluşlara düşen göreve dikkat çekilmesini istedi.

Kudüs’te sahabilerin ve alimlerin yattığı Me’menullah Mezarlığı’na yönelik cinayetini sürdüren Siyonist işgal yönetimine bağlı yıkım ekipleri önceki gün (9 Ağustos Pazartesi) gece geç saatlerde Siyonist işgal güçlerinin korumasında buldozerlerle tarihi Müslüman mezarlığına girerek 200’den fazla mezarı yıkmıştı.

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi, Siyonistlerin cinayetinin sabaha kadar sürdüğünü bildirerek, Siyonistlerin en az 150 mezarı daha yıkacaklarını söylediklerini belirtmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Ağustos 2022 (11) içerik yüklenmiştir.