FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas: Siyonistler evlerine ancak Ed-Dayf’ın kararıyla dönebilecekler

İslami Direniş Hareketi (Hamas), işgalcilerin Filistinli sivillere yönelik cinayetlerinin bedelini mutlaka ödeyeceklerini belirterek, Siyonistlerin evlerine ancak İzzeddin El-Kassam Tugayları Genel Komutanı Muhammed Ed-Dayf’ın kararıyla dönebileceklerini bildirdi.

Hamas Hareketi sözcüsü Sami Ebu Zuhri, bugün (20 Ağustos Çarşamba) yayınladığı bildiride, işgalcilerin cinayetlerinin bedelini ödeyeceklerini ve Gazze Şeridi’ne yakın bölgelerde yaşayan Siyonistlerin evlerine ancak işgal yönetiminin ateşkesi kabul etmesinden ve ablukayı kaldırmasından sonra El-Kassam Tugayları Genel Komutanı Muhammed Ed-Dayf’ın emriyle dönebileceklerini söyledi.

İşgal ordusuna ait savaş uçaklarının Ed-Delu ailesine ait eve düzenlediği hava saldırısında aralarında İzzeddin El-Kassam Tugayları Genel Komutanı Muhammed Ed-Dayf’ın eşi ve küçük çocuğu da olmak üzere yaklaşık 14 kişi şehit oldu.

Bu arada, işgal askerlerinin Gazze Şeridi’ne 45 gündür düzenlediği saldırılarda şehit sayısı 2039’a ulaşırken yaralı sayısının da 10302’yi geçtiği bildirildi.

İşgal ordusunun Gazze Şeridi’ni hedef alan saldırıları sürerken, başta İzzeddin El-Kassam Tugayları olmak üzere Filistin direniş grupları da işgal rejimi hedeflerine füze atarak misillemede bulunmaya devam ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2021 (20) içerik yüklenmiştir.