FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS siyonistlere vuracağı darbeyi planlamaktadır

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Mahmud Zehhar, işgal devletinin Kassam’ın askeri komutanlarından Mahmud el-Mebhuh’u şehit etmekle oyunun kurallarını değiştirmek istediğini belirterek, Hamas mensuplarının ve Filistin halkının savunma hakkına sahip olduğunu ifade etti.

Dün akşam (29 Ocak Cuma) El-Cezire televizyonuna yaptığı açıklamada Zehhar şöyle dedi: “Biz, işgal altındaki Filistin toprakları içinde ve dışında düşmana acı verecek eylemlerde bulunma gücüne sahibiz. Bu imkân elimizde. Bize, halkımıza ve ümmete uygun olan seçeneği tercih edeceğiz. Hamas Hareketi cinayete karşılık vermenin olumlu ve olumsuz yönlerini inceledikten sonra kararını verecektir”.

Hamas Hareketi’nin düşmanla çatışma alanını sadece Filistin olarak belirlediğine dikkat çeken Zehhar, işgal devletinin daha önce FKÖ’ye karşı yaptığını şimdi Hamas’a karşı yapmak istediğine dikkat çekti.

Hamas Hareketi’nin olayın aydınlatılması için Birleşik Arap Emirlikleri güvenlik güçleriyle birlikte çalıştığını söyleyen Zehhar, cinayetin nasıl ve kimler tarafından işlendiğini, otelde yardımcı unsurların olup olmadığını ve eylemi yapanların hangi ülkelere mensup olduklarını öğrenmek için yoğun çaba harcandığını ifade etti.
Siyonist işgal devletinin cinayeti üstlenmemesi ile ilgili bir soru üzerine Zehhar şöyle dedi: “Siyonist işgal devleti hiçbir zaman yaptığı cinayetleri üstlenmiyor. Çünkü kendisi cinayeti üstlenerek siyasi, diplomatik ve hukuki sıkıntılarla karşılaşmak istemiyor”.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (26) içerik yüklenmiştir.