FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas sözcüsü: Müzakerelere dönme düşüncesi işgal rejimine cesaret verdi

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Fevzi Burhum, “Braver Yasası”nın işgal rejiminin Filistin halkının haklarına açık bir saldırısı olduğunu, bu yasayla Filistinlilerin kutsal mekanlarının Yahudileştirilmesinin ve topraklarının çalınmasının meşrulaştırılacağını söyledi.

Fevzi Burhum, bugün (15 Temmuz Pazartesi) konuyla ilgili verdiği demeçte, işgal rejiminin Ramallah yönetiminin müzakerelere dönmeyi kabul etmesinin ve bu düşüncesini Filistin sahasında ve uluslararası düzeyde savunmasının ardından bu yasayı çıkarmaya cüret ettiğini belirtti.

“Bu haksız yasa, Yahudileştirme projelerinin tamamlanması ve Filistinlilerin topraklarının çalınması için Amerika’nın desteğiyle çıkarıldı” diyen Burhum, Filistin Yönetimi’nin müzakerelere dönmek için çıkış yolu aramakla meşgul olduğunu ifade etti.

Hamas sözcüsü, Filistin halkından ve direniş gruplarından bu tehlikeli projeye karşı koymalarını ve işgal rejiminin tüm planlarını deşifre etmelerini, işgal rejimiyle her türlü normal ilişkinin durdurulması için baskı yapmalarını istedi. Burhum, mevcut durumun Filistin halkını ve haklarını korumak için direniş temelinde yeni bir strateji gerektirdiğini sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Eylül 2023 (34) içerik yüklenmiştir.