FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas tek taraflı yapılacak seçimleri boykot edecektir

Filistin Parlamentosu Genel Sekreteri Dr. Er-Ramhi, Ramallah yönetimi içerisinde uzlaşmayı bozmaya çalışan gruplar olduğunu belirterek, Fetih Hareketi eğer uzlaşma konusunda ciddi ise bir an önce bu grupların kimliklerini açığa çıkarması gerektiğini söyledi.

Dr Er-Ramhi, Siyonist işgal zindanlarından serbest bırakılmasından on gün sonra yapılan röportaj sırasında uzlaşının karşısında iki büyük engelin bulunduğunu söyleyerek bazı açıklamalarda bulundu.

Dr. Er-Ramhi’nin bahsettiği ilk engel Ramallah yönetiminin, anlaşmalar hariç tüm işgale karşı durma yollarını tıkamaya yönelik ve Hamas’ın siyasi programına karşı çalışan siyasi yöneliminden kaynaklanıyor. İkinci engel ise Ramallah yönetimine bağlık güvenlik güçlerinin takındığı garip tavır ve Ramallah yönetiminin siyasi tutuklamalar ve celpler aracılığıyla halkın özgürlüğünü kısıtlayan uygulamalarından kaynaklanıyor.

Er-Ramhi, bazı Arap ve İslam ülkelerinde askeri idarelerin çöküşüne işaret ederek, Batı Yaka’da tutuklama kampanyalarının artırılması ve özgürlüklerin kısıtlanmasına da değinerek “Maalesef, Batı Yaka askeri idare altında. Bu ise her zaman çökmeye mahkumdur” açıklamasında bulundu.

Tarihi Ramallah’taki gayrı meşru Feyyad hükümeti tarafımdan belirlenen yerel seçimler hakkında ise Hamas Hareketinin seçimleri boykot edeceğini söyledi ve Feyyad hükümetinin seçimler konusundaki çıkışını halkın dikkatini Yasir Arafat suikastı ve Ramallah yönetimindeki ekonomik açık ve yolsuzluk gibi iki önemli konudan başka yönlere çekmek için yaptığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Mart 2024 (14) içerik yüklenmiştir.