FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas: Trump’ın Kararı İşgalcilere Filistin Davasını Tasfiye İçin Yeni Bir Güç Verdi

Hamas: Trump’ın Kararı İşgalcilere Filistin Davasını Tasfiye İçin Yeni Bir Güç Verdi

Hamas sözcülerinden Hazım Kasım, dün akşam (31 Aralık Pazar) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan bildiride, Batı Yaka’da hızlanan Yahudi yerleşiminin ve binlerce yeni konut inşa edilmesinin işgal rejiminin Amerika’nın resmi desteğiyle işlediği cinayetin boyutunu gösterdiği ifade edildi.

Kasım, Hamas’ın işgal hükümetinin izlediği politikanın tehlikesi konusunda uyarıda bulunduğunu belirterek, Filistin halkının intifadasının ve direnişinin Siyonistlerin bu projelerini başarısız kılacağını bildirdi.

Filistin Yönetimi’ne seslenen Hamas sözcüsü; tehditlerin, Yahudi yerleşiminin ve Amerika’nın taraflı tavrının boyutuna uygun bir karar alarak çözüm sürecinden vazgeçtiğini ve işgal güçleriyle yürütülen güvenlik koordinasyonuna son verdiğini açıklamasını istedi.

Kasım ayrıca, Filistin iç cephesinin güçlendirilmesi için atılması gereken adımların hızlandırılması çağrısında bulundu.

İşgal rejiminde iktidardaki koalisyonun ortaklarından Likud Partisi, Batı Yaka’daki yerleşkeleri işgal rejimi topraklarına ilhak etmeyi öngören yasa tasarısını kabul etti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2021 (30) içerik yüklenmiştir.