FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS, tüm direniş gruplarına örnektir

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden ve Siyonist işgal devletinin cezaevlerindeki Hamas Esirleri Yüksek Heyeti üyesi mühendis Abbas Es-Seyyid, Hamas’ın gündemdeki dosyalara yaklaşımında hakları korumakla bu hakların kazanılması için gerekli uygulamaların kolaylığını sağlamayı bir arada gerçekleştiren bir politik düşünce yapısına sahip olduğunu söyledi.

Hamas’ın bölgesel ve uluslararası şartların, Arapların ve hatta Filistin’in siyasi şartlarının zorluğunun farkında olarak hareket ettiğini kaydeden Abbas Es-Seyyid, “Hamas, tüm direniş ve ulusal özgürlük hareketlerine örnek haline gelen bir ekol olmuştur” şeklinde konuştu.

İşgal zindanlarındaki Hamas esirlerinin en üst örgütsel yapısını oluşturan Hamas Esirleri Yüksek Heyeti’nin siyasi koordinatörlüğü görevini yürüten Abbas Es-Seyyid, Hamas Hareketi’nin halkının beklentilerini ve haklı isteklerini yerine getirmek üzere olduğunu ifade etti.

Hamas’ın bugün tarihi bir sorumlulukla karşı karşıya olduğunu belirten Seyyid, “İslam Ümmeti, Hamas’tan işgal altındaki Filistin topraklarını işgalden kurtarmasını, Filistinlileri bir araya getirmesini ve kaybedilen şerefin yeniden kazanılmasını beklemektedir” dedi.

35 ayrı müebbed ve 150 yıl hapis cezasıyla işgal zindanlarında yatan Abbas Es-Seyyid, ağır güvenlik ve politik şartlar altında görevini sürdürmeye çalışan Batı Yaka’nın Tulkerem bölgesindeki İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın komutanlığına selamlarını iletti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.