FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS tüm siyasi tutukluları bıraktı

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Kahire’de 9 Kasım’da düzenlenecek olan Filistin içi diyalog toplantısının başarı şansını artırmak için iyi niyet göstergesi olarak bütün siyasi tutukluları serbest bıraktıklarını açıkladı.

Bugün (30 Ekim Perşembe) Gazze’de bir grup polisin mezuniyet törenine katılan Başbakan İsmail Heniyye yaptığı konuşmada “Diyaloğun başarısına olan inancımızdan ve seçkin bazı insanların yaptığı çağrılara olumlu bir yanıt babından bugün ben, Gazze’deki bütün siyasi tutukluların serbest bırakılacağına dair aldığımız kararı Filistin halkına hediye etmek istiyorum.” dedi.

Başbakan yaptığı açıklamada Ramallah yönetimine de seslenerek elindeki bütün siyasi tutukluları serbest bırakmasını istedi.

Bilindiği gibi daha önce de Filistin hükümeti, siyasi tutukluların serbest bırakılması için Meclis Başkan Vekili Dr. Ahmed Bahr’ın çağrısı başta olmak üzere Filistin’in içinden ve dışından yapılan çağrılara icabet etmiş, elindeki siyasi tutuklulardan bir kısmını serbest bırakmıştı. Ramallah yönetimi ise, yapılan bu çağrılara kulağını tıkadığı gibi, eski tutuklulara yenilerini ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.