FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS, Ümmetin Kalbi ve Direnişin Adresidir

İslami Direniş Hareketi Siyasi Birim Başkan Yardımcısı Dr. Musa Ebu Merzuk, Hamas Hareketi’nin direnişin adresi olmaya devam edeceğini; Filistin halkını, kutsal değerlerini ve sabitelerini muhafazaya özen göstereceğini söyledi.

Ebu Merzuk, dün (7 Kasım Cumartesi) Şam’da Filistin’deki son gelişmeler hakkında bir konferans verdi. El-Aksâ televizyonunda yayınlanan konferansında Ebu Merzuk, “Hamas, Arap ve İslam Ümmeti’nin kalbidir” dedi.

İşgal devam ettiği sürece direnişin varolacağına işaret eden Ebu Merzuk, Hamas’ın düşmana karşı askeri operasyonu taktik gereği kendi kararıyla ertelediğini söyledi.

Ebu Merzuk, “Filistin halkı tercihi ve özgür iradesi nedeniyle Siyonist işgal devleti ve uluslararası toplum tarafından zalimce cezalandırılarak –maalesef- Ramallah Yönetimi’nin de katılımıyla ağır bir ambargoya maruz kalınca, Filistin halkının halini ve ihtiyaçlarını gözetmek zorunda kaldık” dedi.

İşgal güçlerinin ve Ramallah Yönetimi’ne bağlı milislerin işbirliği içinde yürüttüğü çalışmalara rağmen Batı Yaka’da direniş eylemlerinin yeniden canlandırılması için yoğun çabaların olduğuna işaret eden Hamas Siyasi Birim Başkan Yardımcısı, Gazze’ye uygulanan ambargoya da değinerek Hamas’ın Gazze’ye yiyecek ve içecek sokmak için tüneller kazdığını söyledi.
Ebu Merzuk, başkanlık süresi sona eren Mahmud Abbas’ın tünellerden Gazze’ye yiyecek sokulması karşısındaki tavrını da eleştirerek, Abbas’ın tünellere karşı çıkma yerine gıda maddelerinin Gazze’ye normal yollardan girmesi için çalışması gerektiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.