FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas, UNRWA’nın Nehru’l-Barid’e yapılan yardımları kesme kararını kınadı

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA)’nın Nehru’l-Barid Mülteci Kampı’nda yaşayan Filistinli mültecilere sağlık, iaşe, kira ve üniversite bursu gibi yardımları keseceğine dair güvenilir kaynaklardan gelen bilgiler olduğunu söyledi.

UNRWA’nın yardımları kesmesiyle Nehru’l-Barid Mülteci Kampı’nda yaşayan Filistinli mültecilerin önemli bir dayanaktan yoksun kalacaklarını ve sıkıntılarının daha da artacağını belirten Hamas Hareketi, bugün (1 Temmuz Pazartesi) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, bu türden bir adımın UNRWA’nın temel misyonunu ihlal etmesi ve Filistinli mültecilere zulüm anlamına geleceğini ifade etti.

Bildiride, Hamas Hareketi’nin UNRWA’nın genelde Filistinli mültecilere ve özellikle de Nehru’l-Barid Mülteci Kampı sakinlerine yaptığı yardımlarda kısıtlamaya gitmesini şiddetle kınadığı belirtildi.

UNRWA’nın görevinin Filistinli mültecilere yardım etmek olduğunu hatırlatan Hamas Hareketi, bağışta bulunan ülkelerden yardım toplama anlaşmasında bu maddenin yer aldığını ve Nehru’l-Barid için yapılan yardımların hâlâ UNRWA’nın elinde olduğunu bildirdi.

Hamas Hareketi, Nehru’l-Barid Mülteci Kampı sakinlerinin tüm haklı taleplerini desteklediğini ve daima Filistinli mültecilerin yanında yer alacağını açıkladı.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (40) içerik yüklenmiştir.