FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS üyelerinden Ziyad Zaza: Batı Şeria’da da direniş başlatılmalıdır

HAMAS’ın üst düzey üyelerinden Zaza, Siyonist rejimin Filistinlilere karşı cinayetlerine devam ettiği için Batı Yaka’da direniş ve mücadelenin başlatılması gerektiğini ifade etti.

HAMAS’ın üst düzey üyelerinden Ziyad Zaza, Devabeşe ailesine ait evin Siyonistlerce yakılması ve 18 aylık bebek ile babasının bu saldırı sonucunda şehit düşmesine işaretle, bu olayın Siyonist rejim ile ilgili birkaç gerçeği oraya çıkardığını söyledi.

Zaza, bu gerçekleri anlatırken, bebek yakmanın, Siyonist rejimin insanlık dışı ve teröristik düşüncesini gösterdiğini ve de, bu rejimle barışık yaşamanın imkansız olduğunu kanıtladığını söyledi.

HAMAS’ın üst düzey üyesi, Filistin Özerk Teşkilatı’nın İsrail ile işbirliğinin sadece İsrail’in lehine olduğunu, bunda Filistinliler için bir yararın sözkonusu olmadığını kaydetti.

HAMAS üyesi, uluslararası camianın sessizliğinin Siyonistleri, daha fazla cinayet işlemek için cesaretlendirdiği bir sırada, Batı Yaka’da direnişin başlatılması ve bu rejim ile güvenlik işbirliğinin kesilmesi gerektiğini vurguladı.

Fetih Hareketi üst düzey üyelerinden Yahya Rebah da, bu hareketin yakında, Siyonist yerleşimcilere karşı Filistinlilerin can güvenliğini korumak amacıyla halk komiteleri kuracağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.