FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas üyesi gençler enkaz kaldırma ve yeniden imar çalışmalarına başladı

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın organizasyonuyla onlarca genç sabah erken saatlerden itibaren Gazze kentinin doğusundaki Et-Tuffah mahallesinde enkaz kaldırma çalışmalarına katılıyor.

Savaş sırasında muhtaçlara yardım için koşuşturan ve bombardıman altında evlere yiyecek ve içecek dağıtan gençler savaşın bitimiyle birlikte enkaz kaldırma ve yeniden imar çalışmalarına yardım ediyor.

Hamas, ateşkesin yürürlüğe girmesiyle birlikte gençlerden oluşturduğu gönüllü gruplarla bir yandan yıkılan evlerin enkazının kaldırılması ve diğer yandan da kısmen zarar gören ve oturulabilecek durumda olan evlerin onarılması çalışmalarına katkıda bulunuyor.

Gönüllü faaliyetlerin Et-Tuffah mahallesindeki temsilcisi İsmail Lebed, mahalle sakinlerinin evlerine dönebilmeleri ve okulların açılabilmesi için Hamas üyesi yüzlerce gencin çalışmalara katıldığını söyledi.

Hamas, savaş sırasında evleri tamamen yıkılan ailelere acil ihtiyaçlarını giderebilmeleri için 2 biner dolar dağıtmıştı.

Et-Tuffah mahallesindeki Beyt Decen Okulu Müdür Yardımcısı Amir El-Mubeyyız, Hamas Hareketi’nin öncülük ettiği enkaz kaldırma ve yeniden imar çalışmalarına övgüde bulunurken, mahalle sakinleri de Hamas’a ve çalışamlara katılan gençlere teşekkür etti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (27) içerik yüklenmiştir.