FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas: Uzlaşı hükümeti memurlar arasında ayrımcılık yapmamalıdır

İslami Direniş Hareketi (Hamas), uzlaşı hükümetinin Gazze Şeridi’ndeki memurların maaş sorununu çözmek için uluslararası düzeyde girişimlerini sürdürdüğü yönündeki açıklamasının sorumluluktan kaçmak anlamına geldiğini söyledi.

Hamas Hareketi dün akşam (13 Ocak Salı) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, memurlar arasında ayrımcılık yapılmaması ve paraların adaletli bir şekilde dağıtılması talep edildi. Bildiride, “Ramallah’ta çalışan memurlar ve Gazze Şeridi’nde çalışmayı reddedip evlerinde oturan memurlar için para varken görevlerini yapan Gazze Şeridi memurları için para olmaması mantıklı değil” ifadesine yer verildi.

Rami El-Hamdallah başkanlığındaki uzlaşı hükümeti, Gazze Şeridi’ndeki memurların maaş sorununu çözmek için görüşmelerini sürdürdüğünü açıklamıştı.

Bugün öğle saatlerinde yüzlerce memur maaş sorununu ve uzlaşı hükümetinin duyarsız tavrını protesto etmek amacıyla Gazze’deki hükümet binasını kabine toplantısı sırasında bastı.

Bu arada, Filistin Maliye Bakanlığı önümüzdeki Perşembe günü Gazze Şeridi’ndeki sivil ve askeri memurlara 1000’er şikel dağıtılacağını açıkladı.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (30) içerik yüklenmiştir.