FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS uzlaşı istediğini bir kez daha vurgulamıştır

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Dr. Salah El-Berdevil, dün akşam Gazze’de Filistin Başbakanı İsmail Heniyye ile Fetih Hareketi Merkez Komitesi üyeleri arasında daha önceden planlanmamış bir şekilde gerçekleşen görüşmenin hayırlı gelişmelere vesile olmasını diledi.

Dr. Salah El-Berdevil, bugün (20 Ağustos Cuma) Quds Press’e verdiği demeçte, Hamas Hareketi’nin General Emin El-Hindi’nin cenaze ve taziye törenleri için gerekli tüm kolaylıkları sağladığını ifade ederek, Başbakan İsmail Heniyye’nin bizzat Hamas heyetinin başında taziye evini ziyaret ettiğini söyledi.

Heniyye ile Sahr Bisisu, İbrahim Ebu’n-Neca, Abdullah El-İfranci gibi Fetih liderleri arasında daha önceden planlanmamış kısa bir görüşme gerçekleştiğini kaydeden El-Berdevil, görüşmede Filistin uzlaşısının sağlanması ve Siyonist işgalciye karşı Filistin saflarının güçlendirilmesi için çabaların sürdürülmesi gerektiğinin vurgulandığını bildirdi.

Hamas Hareketi’nin uzlaşıya bağlı olduğunu ifade eden El-Berdevil, “Biz uzlaşının bir an önce sağlanmasını istiyoruz. Fakat ulusal şartlarla. Bu nedenle Fetih Hareketi’nin üzerindeki Amerikan ve Siyonist baskılardan bir an önce kurtulmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.