FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS: Uzun süre susmayacağız, sabrımız taşmak üzere

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Batı Yaka’da liderleriyle üyelerinin barbar bir şekilde tutuklanıp işkence görmesi konusunda uyararak, olup bitenler karşısında uzun süre susmayacağını ve sabrının taşmak üzere olduğunu belirtti.

Hamas hareketi konuya ilişkin dün (07 Eylül Salı) yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada Hamas şu ifadelere yer verdi: “Size şunu hatırlatmak istiyoruz. Filistin halkı daha sizi dışlayıp içinden atmadan Gazze’deki olaylardan ders almanızı istiyoruz. Biliyorsunuz ki düşmanın kalbine kadar uzanabilen eller size de çok kolay bir şekilde ulaşabilir. Hâlâ düşmana karşı direniş seçeneğine bağlıyız. Zaman geçmeden ve pişmanlığın fayda vermeyeceği aşamaya gelmeden yaptıklarınızdan vazgeçin. Batı Yaka’da Kassam’ın kükremesini ne sizin ne de işgalcilerin baskı ve tutuklamaları engelleyebilir. Bir hafta önce iz bırakmadan yaptığı “ateş seli” operasyonları bunun açık delilidir. Kassam Tugayları cihad meydanında olduğunu, istediği zaman ve istediği yerde düşmanı vurabileceğini bir kez daha ortaya koydu. Abbas milisleri tarafından Batı Yaka’da liderlerimize, mensuplarımıza ve özgürlüğe kavuşmuş kahraman esirlerimize karşı yapılan bu barbar tutuklamaları ve işkenceleri kınıyoruz. İnsan haklarıyla ilgilenen dernek ve örgütlerden bu insanlara yapılan işkencelere duyarlı olmalarını istiyoruz.”

Hamas yayınladığı açıklamada ayrıca, Batı Yaka halkından tutuklamalara karşı durmalarını, direniş mücahitlerinden de kendilerini düşmana satmış bu güçlere teslim olmamalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.