FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas ve İslami Cihad: Esirleri kurtarmanın tek yolu işgal askeri kaçırmaktır

İslami Direniş Hareketi (Hamas) ve İslami Cihad Hareketi, işgal zindanlarında tutulan Filistinli esirlerin çilesine son vermek için en uygun yolun esir takasında kullanmak üzere işgal askeri kaçırmak olduğunu söyledi.

Hamas milletvekili Müşir El-Mısri, Filistinli grupları birlik olmaya ve işgal zindanlarındaki tüm Filistinli esirleri kurtarmaya davet ederek, esir takası anlaşmasıyla Gilad Şalit’e karşılık yüzlerce esirin özgürlüğüne kavuştuğunu hatırlattı.

Gazze’deki Kızılhaç binası önünde yapılan mitingde konuşan El-Mısri, Filistinli Esir Günü’nün önemine işaret ederek, herkesin esirler davası etrafında birleşerek onları işgal zindanlarından kurtarmak için çalışması gerektiğini söyledi.

İşgal zindanlarında yatan esirlerin hayatından ve işkenceye maruz kalmalarından tamamen işgal yönetiminin sorumlu olduğunu belirten El-Mısri, insan hakları örgütlerinden esirlere yönelik ihlallerine son vermesi için işgal yönetimine baskı yapmalarını istedi.

Kızılhaç önünde yapılan mitingden önce de Gazze’de 17 Nisan Filistinli Esir Günü’nde işgal zindanlarındaki esirlere destek için Filistinli grupların katıldığı kalabalık bir yürüyüş düzenlendi.

İslami Cihad Hareketi liderlerinden Halid El-Bateş de, işgalcinin silahtan ve güçten başka bir dilden anlamadığını söyledi.

El-Bateş, ikinci bir esir takası anlaşmasının esirlerin çilelerini sona erdirmenin tek yolu olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2021 (19) içerik yüklenmiştir.