FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas ve İslami Cihad Filistinli esirlerin kurtulmasından memnuniyet duydu

Filistin İslamî direniş ve İslamî cihat hareketleri 26 Filistinli esirin serbest bırakılmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek bütün Filistinli esirlerin serbest bırakılması gerektiğine vurgu yaptı.

İslamî cihat yetkililerinden Ahmet Mudallil yaptığı açıklamada Filistinlilerin tüm esirlerin serbest bırakılması için çaba harcamakla yükümlü olduklarını belirtti.

Siyonist rejim İsrail Salı günü 26 Filistinli esiri serbest bıraktı. Hamas hareketi de duyduğu memnuniyeti dile getirerek bir gün bütün Filistinli esirlerin serbest bırakılmasına şahit olunmasını diledi. Konu ile ilgili bir bildiri yayınlayan Hamas ayrıca Filistinli esirlerin hürmetinin kırılması konusunda eli kanlı rejim İsrail’i uyardı ve bu rejimin başta hasta esirler olmak üzere bütün Filistinli esirlerin sağlığından sorumlu olduğunu vurguladı.

Hamas ayrıca uluslararası kurum ve kuruluşlarda nve dünyanın hür insanlarından Siyonist rejimin esirlere karşı cinayetlerini ifşa etmelerini istedi.

İşgal altındaki Filistin’de yaklaşık 6 bin Filistinli Siyonist İsrail zindanlarında en kökü şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Aralık 2022 (25) içerik yüklenmiştir.